Pro ty, kdož občas rádi podlehnou „shoppingu“ a zajímají se o módu, musí outletové centru v rakouském Parndorfu připadat jako „země zaslíbená“. Parndorf se nachází v Hradsku (Burgenland) asi pětatřicet kilometrů od Bratislavy. V kteroukoliv roční dobu lze v obchodním centru v Parndorfu nakoupit doslova vše, čím se člověk odívá, obouvá či krášlí, a to za nižší než běžné ceny. Pro návštěvu outletového centra je vhodné vyčlenit si celý den.

Obchodní centrum v Parndorfu

Půl hodiny jízdy autem z Bratislavy po dálnici a nebo jen o trochu málo delší trasou po okreskách (není nutná dálniční známka a cesty jsou v dobrém stavu) se v rakouském

Ilustrační foto

Parndorfu rozkládá obrovské centrum výhodného nákupu zejména oděvů a oděvních doplňků McArthurGlen Designer outlet.

Originály či malé série

V centru je soustředěno na sto padesát obchodů, v nichž lze – podle údajů společnosti – nakoupit zboží od až osmi set designérských značek a módních domů, či zavedených světoznámých výrobců.

 • Jedná se o zboží tak zvaně outletové – tedy jednotlivé kusy zboží z nějaké ucelené designérské kolekce nebo zboží, které z trhu právě vytlačilo nové sezónní zboží. Móda ve značkových buticích „stárne“ velice rychle a módní domy prestižního jména si nemohou dovolit nabízet zboží z „minulé sezony“ (sezona se mění co půl roku – jaro|léto, podzim|zima). Proto starší kusy dávají k outletovému prodeji.

Outletové zboží není „out“

Móda na ulicích ale stárne mnohem pomaleji než na předváděcích molech, a tak jsou centra, jako je McArthurGlen Designer outlet báječnou možností, jak si pořídit originální, malosériový nebo stále módní kousek ošacení za ceny, které jsou podle McArthurGlen Designer outlet o třicet až 70 procent nižší, než ceny původní či obvyklé.

 • Ostatně, u některých skutečně designérsky pojatých svršků vůbec nevadí, že jsou minulých sezon, protože originální móda bývá nadčasová a jen sleduje soudobé trendy. A ty se nemění rok od roku, což je uklidňující zejména pro dámy, které by mohly mít obavu, že v McArthurGlen Designer v Parndorfu nakoupí zboží, které je totálně „out“.

Nakupování v Pardorfu je dobrodružství

Z charakteru zboží, respektive ze způsobu zásobování také vyplývá, že obchodní centrum Parndorf v Rakousku nemůže garantovat nějakou stálou nabídku. V tom ale spočívá „půvab“ nakupování v tomto typu obchodů – jedná se mnohdy a malé dobrodružství, nikdy nevíme, co nám padne do oka, k jaké se dostaneme příležitosti.

Aby se roduna nenudila

Zkušení návštěvníci McArthurGlen Designer v Parndorfu už vědí, že to je výlet na celý den. Podle toho i zvažují, s jakým doprovodem se do nákupního centra v Parndorfu vydat. Jestliže máme partnera, který po deseti minutách v obchodech znervózní, a nebo děti, které se po nákupu první mikiny pro ně začnou ukrutně nudit, raději pro ně navrhneme jiný program.Naštěstí je oblast Burgenlandu natolik zajímavá, že se třeba „pánové“ mohou zabavit, zatímco maminka s dcerou procházejí na sto padesát butiků.

Otevírací doba

 • Pondělí až čtvrtek 9.30 až 19 hodin
 • Pátek 9.30 až 21 hodin
 • Sobota 9.00 až 18.00 hodin.
 • V neděli a ve státní svátky Rakouska je zavřeno.

Náš tip:

Parkoviště před areálem je sice velké, ale v některou exponovanou dobu – třeba před Vánoci – bývá o nákupy takový zájem, že je trochu problém najít volné místo. Proto je vhodné přijet už před devátou, dokud je na parkovišti – ale i v buticích – volněji.

 • Seznam zastoupených značek je k prohlédnutí na oficiálních webových stránkách nákupního střediska McArthurGlen Designer Parndorfu v Rakousku.

Ilustrační foto: sxc.hu

Další články z rubriky

Štítky: , , , , ,
 1. Miroslav says:

  Dobrý den,
  mám dotaz,zda jsou v průběhu září, slevy v obchdním centru Parndorf.

  Děkuji.
  S pozdravem
  Miroslav

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.