Třebaže to z České republiky do rakouských Korutan není blízko, trochu cestovního nepohodlí vynahradí nezapomenutelné zážitky. Největší a nejmodernější lyžařská oblast Korutan – Nassfeld, nabízí v nadmořské výšce do 2200 metrů ideální podmínky pro zimní sporty, a to od prosince do dubna. Atributy Nassfeldu jsou vždy dostatek sněhu a skoro vždy slunečno.

Nassfeld: Dostetek sněhu a slunce

Více než stovka kilometrů pečlivě upravovaných sjezdovek je v případě potřeby dosněžována děly. To však je třeba jen výjimečně, protože v Korutanechbývají

Korutany, Nassfeld

závěje, i když severní strana Alp sníh nemá, a to přesto, je Nassfeld jedno z nejslunečnějších rakouských lyžařských středisek.

V Nassfeldu je pro turisty připraveno skoro dva tisíce lůžek v hotelích s třemi a čtyřmi hvězdičkami a další tisícovka lůžek v penzionech. Další možností je ubytování na privátě (B+B) nebo v kempu. Vše slouží k tomu, aby se návštěvník při dovolené v Nassfeldu nemusel vůbec o nic starat. Co potřebuje, je pro něj předem připraveno: půjčovny lyží, expresní servis, lyžařské školy, free wifi, potraviny, sportovní obchody.

Lanovka nového tisíciletí

Jízdu autem do lyžařského střediska Nassfeld (1500 m n. m.), vzdáleného z údolí deset kilometrů klikatými zatáčkami, nahradila Millennium Express, jedna ze sedmi nejmodernějších kabinkových lanovek na světě. Díky ní jsou lyžaři během pouhých dvanácti minut v Nassfeldu na startu areálu (až 2000 m n. m.) s více než stovkou kilometrů sjezdových tratí nejrůznější náročnosti, kde na ně čeká třicítka pohodlných sedaček a vleků. U dolní stanice v Tröpolachu lze bez problémů zaparkovat auto, vypůjčit si i uschovat přes noc lyže včetně veškeré výzbroje a oblečení (nové trendy sportovní výstroje a vybavení a objednat lze předem online). Tady je i cíl bezplatné kyvadlové autobusové dopravy, která sem sváží turisty z přilehlých údolí z levnějších penzionů.

Díky zprovoznění lanovky Millennium Express má areál k dispozici jednu z nejdelších sjezdovek – trať Carnia o délce 7,6 kilometru, z čehož posledních 2,2 kilometru je osvětleno pro noční lyžování.

Nejdůležitější je spokojená návštěvník

Okolí Nassfeldu je oblastí s nejjistějšími sněhovými podmínkami během celé sezony od začátku prosince do Velikonoc. Přejí tady naprosto všem druhům zimních aktivit a děti jsou vítanými hosty.

  • Příznivci snowboardu mají dva speciálně upravované terény (Snowboard aréna, Snowcrossový park),
  • zkrátka nepřijdou sáňkaři (pět sáňkařských drah, z toho tři osvětlené),
  • milovníci běžeckých tratí (80 km běžeckých stop, lehká a těžká obtížnost),
  • závodníci psích spřežení,
  • freeridové terény.

Nedaleké jezero Weissensee s největší přírodní ledovou plochou přes šest čtverečních kilometrů láká rychlobruslaře stejně jako běžkaře či hráče metané (curling) a golfu na ledě.

Protože oblast žije z turismu, je spokojenost návštěvníků to nejdůležitější.

 

Užitečné informace

  • Doprava autem z Prahy: Linec Salzburg – Villach – Hermagor (asi 580 km, je třeba dálniční známka).
  • Letecky z Prahy do Vídně a dále do Klagenfurtu, který leží 100 km od Nassfeldu.
  • Klima v Korutanech: 56 procent území leží v nadmořské výšce přes 1000 metrů nad mořem.
  • Lyžuje se od poloviny prosince nejméně do poloviny dubna.
  •  Všechna střediska jsou vybavena sněhovými děly.

 

Foto: Korutany, Nassfeld (sxc.hu)

Další články z rubriky

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.