Kaprun je středisko zimních sportů a horské turistiky. Leží v rakouské spolkové zemi Salcbursko. Spolu se Zell am See tvoří tak zvaný EuropaSportregion. Nádherná příroda plná kontrastů, obrovská nabídka sportovních akcí v průběhu celého roku a dokonale fungující infrastruktura přizpůsobená potřebám cestovního ruchu, tím vším si tento region získává přízeň návštěvníků.

Kaprun: Místo aktivního odpočinku a sportu

 • V celém regionu KaprunZell am Seeje víc než 150 kilometrů sjezdových tratí, navzájem propojených šedesátkou lanovek a vleků,  a přes dvě stovky

  Lyžování v oblasti Kaprunu

  kilometrů upravených běžeckých stop.

 • Nejpřitažlivějšími oblastmi pro lyžaře a snowboardisty, začátečníky i profesionály, jsou Schmittenhöhe (2000 m) v Zell am See a ledovcová oblast Kitzsteinhorn (3029 m) v Kaprunu.
 • V celém regionu návštěvník vystačí jenom s jedním skipasem, který opravňuje i k bezplatnému používání všech skibusů mezi Kaprunem a Zellem.
 • Místní lyžařské školy pořádají kursy pro začátečníky i pokročilé.
 • Pro ty, kteří raději tráví čas mimo sjezdovky, jsou určeny organizované lyžařské túry a dobrodružné ledovcové safari.
 • Pobyt lze zpestřit i sáňkováním, pěšími túrami,romantickými vyjížďkami na saních, bruslením, plaváním, tenisem nebo squashem v místních sportovních klubech a centrech.

Kaprun: Na ledovci celý rok

Kaprun je výjimečný tím, že na ledovci pod vrcholem 3203 metrů vysokého Kitzsteinhornu se dá lyžovat celý rok. Je to rozlehlý areál, jehož podstatná část (včetně té pro sezónní lyžování) se nachází v nadmořské výšce mezi dvěma a třemi tisíci metrů. Zejména tam je dobré pamatovat na opalovací krém s vysokým faktorem, protože sluníčko v takové výšce je příjemné, leč nebezpečné.

Oblast pod Kitzsteinhornem nebývá lyžaři ani snowboardisty přeplněna. To hrozí jen tehdy, jsou-li v okolních střediscích nepříznivé sněhové podmínky a do Kaprunu se sjíždějí lyžaři z okolních středisek.

Pro sportovce i nenáročné lyžaře

Zatímco pod Kitzsteinhornem jsou pouze červené a modré sjezdovky, v masívu Schmittenhöhe převažují červené a černé, doplněné pouze několika modrými. Co do počtu sjezdovek i jejich délky, náročný lyžař si na Schmittenhöhe užije víc než pod Kitzsteinhornem. Jsou tam opravdové padáky, ale i louky, na nichž se i začátečníci cítí bezpečně. Mnohé ze svahů v masívu Schmittenhöhe jsou vybaveny sněhovými děly, takže i při nedostatku přirozené pokrývky je řada sjezdovek přesto sjízdných.

Ubytování a doprava v oblasti Kaprunu

Kaprun je sice podstatně menší než sousední Zell am See, ale také mnohem domáčtější a útulnější. Nabízí podobný rozsah služeb jako ostatní střediska. Obě jmenovaná místa jsou spojena červeným skibusem, bezplatným pro držitele skipassu. Totéž platí o modrých skibusech v Zellu, zatímco modré a zelené skibusy v Kaprunu vozí zadarmo všechny cestující.

 • V regionu Kaprunu je bezpočet prvotřídních hotelů, příjemných ubytovacích hostinců, penzionů a soukromých apartmánů a k tomu ke stovce restaurací s vybranými specialitami místní kuchyně.
 • Večer je  možno zajít do baru, hospůdky, do kavárny nebo na diskotéku.

Foto: Lyžování v oblasti Kaprunu (sxc.hu)

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.