Okolí rakouského Salcburku – Solnohradsko – se stává rok od roku přitažlivějším pro české milovníky zimních sportů. Nejmodernějším lyžařským střediskem v Rakousku co se týká technické vybavenosti, rozsáhlosti, úpravy tratí je oblasti je oblast Amadé u městečka Flachau. Zimní dovolená ve Flachau je nezapomenutelná. A kdo má zkušenosti s lyžováním v rakouských Alpáchví, že nevyjde o mnoho dráž, než lyžování třeba v Krkonoších.

Sportovní svět Amadé

Lyžování ve Flachau, Amadé

Sportovním světem někdy či rájem milovníků lyžování  bývá často nazýván region Amadé. Vznikl spojením tří údolí – lyžařských regionů.

Výborné lyžování tu umožňuje více než 130 nejmodernějších lanovek a vleků s celkovou přepravní kapacitou 130 tisíc lyžařů za hodinu, na které vám postačí jediný skipas. Ten umožňuje i použití skibusů mezi jednotlivými osmi obcemi. K dispozici je tu:

  • poctivých 350 kilometrů sjezdových tratí,
  • funparky pro snowboarding
  • a 250 kilometrů běžeckých stop.

„Houpačky“ ve Flachau

Typické pro zdejší „ráj“ je propojení údolí lyžařskými „houpačkami“. Nejznámější je asi „houpačka“ Flachau-Wagrain-Sv. Johann- Alpendorf, ze které se lze přesunout do oblasti Zauchensee-Flachauwinkel- Kleinarl a dále do míst Radstadt- Altenmarkt a Filzmoos-Neuberg stejně jako za reitlehenskými vleky v Ebenu.

  • Při plánování zimní dovolené v oblasti je dobré podívat se na webové stránky střediska pro zjištění aktuálních cen skipasů.

Flachau: Sport i zábava

Přes skoro dvoutisícové vrcholy vedou však i modré sjezdovky, vhodné i pro začátečníky. Ve Flachau (ale také Filzmoosu a Alpendorfu) jsou sjezdovky s umělým osvětlením, lze najít také úseky na sjezdovkám vybavené časomírou. V nedalém Wagrainu je areál Vodní svět Amadé, nabízející moderní vodní zábavu včetně vířivých bazénů , skluzavek a dalších atrakcí. Večery lze strávit ve stylově upravených chatách. K dispozici jsou kuželky, diskotéky. Své služby nabízejí fitness centra, k dispozici jsou tenisové kurty. Zahrát si ale můžete i squash nebo využít nabídky jízdy na koni, okolí láká i k pěším túrám.

Ubytování zde je opravdu pro každého. Nocleh turistům zajistí exkluzivní hotely stejně jako rázovité hostince či selské dvory.

  • Flachau je rodiště rakouského olympionika sjezdaře Hermanna Maiera.

Jak se tam dostat

Oblast Amadé je snadno dosažitelné po dálnici ze Salzburgu na Villach. Před příjezdem do lyžařských center si lze putování zpříjemnit zastávkou v Bischofshofenu, proslulém jako jedna ze zastávek lntersportturné skokanů na lyžích.

U každého výchozího místa k lyžařskému putování se nachází rozlehlé parkoviště, které je návštěvníkům k dispozici zcela zdarma.

 

Foto: Lyžování ve Flachau, Amadé (sxc.hu)

Další články z rubriky

Štítky: , , , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.